... i zaczęła się jesień ...

"Mimozami jesień się zaczyna
Złotawa krucha i miła ..."
J. Tuwim
Choć to najmniej ulubiona pora roku ze względu na jej chimeryczne pogody, to i ona ma swój urok.


 
Najpiękniej pokazuje nam swoje wdzięki w słońcu, kiedy to malownicze widoki wprost wdzierają się w nasze oczy. Mnogość kolorów o tej porze roku nie raz była, jest i będzie natchnieniem dla malarzy, poetów i wszystkich, którzy potrafią marzyć.

Nasza "Złota Polska Jesień", nie bez przyczyny tak właśnie została nazwana, bo potrafi swoim wytrwałym sympatykom wynagrodzić cudami ich przywiązanie do niej. 
Zatem ...

Spróbuj pokochać jesień
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami.

Kolorowo jak wiosną
barwne liście ostatki zieleni
Dadzą chwilę radosną
twą szarość życia mogą odmienić.

Wieczór szybciej nastaje
słońce też znika wcześniej niż latem
Lecz nowe czy nie daje
chwile spokoju skorzystaj zatem.
"Pokochaj jesień" Tadeusz Karasiewicz

I tak idąc alejką w parku, napotykamy na wszechobecne liście pod nogami, których szelest może być ukojeniem dla duszy. A przenikające słońce pomiędzy resztkami różnokolorowych liści na drzewach, zdaje się nas pocieszać byśmy się nie smucili, że przyjdzie nam poczekać do wiosny na zbawczą moc jego cieplejszych promieni.

Dni stają krótsze, pora zatem poszukać książki, która zdoła wypełnić nadchodzące długie wieczory i przywoła ciepłe klimaty.

I właśnie w ubiegły weekend odwiedzając EMPiK, zupełnie przypadkiem kupiłam pewną książkę. Jak tylko ją przeczytam nie omieszkam podzielić się moimi wrażeniami. Mogę jedynie zdradzić, że rzecz się ma o urokach życia w małym, wiejskim domku na południu Francji .... "o śniadaniach na tarasie, wykwintnych winach do obiadu, czy delektowaniu się smakowitymi francuskimi serami".

Teraz już do miłego ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony czas i każde słowo komentarza, które jest miłym śladem po Twojej wizycie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...