Balkony i tarasy z charakterem

Witajcie!
W czasie pobytu w Toruniu oprócz zachwycających kamieniczek i wspaniałego klimatu Starego Miasta zwróciłam uwagę na wspaniałe balkony i tarasy. Czasem wystarczy tak niewiele, by stworzyć coś pięknego, zacisznego i oryginalnego.
Wiem, że na zdjęciach dużo uroku tym miejscom dodaje architektura, ale wystarczy też ciekawy dobór kwiatów, ich połączenie, w czym je posadzimy, czy też klimatyczne dodatki, to wszystko razem może sprawić, że i nasze balkony w bloku nabiorą charakteru.

Zapraszam do ich obejrzenia, może coś z tego wykorzystacie.


Popatrzcie na tarasy górujące nad dachami Toruńskiej starówki, czyż nie wspaniała oaza spokoju.
 Ktoś pokusił się nawet o umieszczenie na dachu jacuzzi.Toruńskie kamieniczki, a w nich pierniczki w czekoladzie.                          Z pozdrowieniami

PODPIS

12 komentarzy:

 1. Będąc gdzieś, też bardzo lubię zwracać uwagę na piękne balkony:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprócz balkonów i skupisk zieleni, bardzo lubię oglądać okna. Czasem można podpatrzeć, ciekawe pomysły. I właśnie teraz w Toruniu, w jednym z okien, wśród kwiatów stały rzeźbione koty. Pięknie to wyglądało.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Urzekają swoim pięknem! Czasem naprawdę nie trzeba wiele:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uroku dodają im na pewno te cudne, stare kamieniczki, ale i one bez kwiatów nie byłby takie klimatyczne.
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. Piękne balkony. Właśnie wczoraj spacerowałam po pięknie odnowionym rynku w moim rodzinnym mieście,chciaż fasady kamienic bez skazy to większość balkonów pusta,bez zieleni -wielka szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobne spostrzeżenia. Jeżdżąc po Polsce widuje się prześliczne miejscowości, ale właśnie brak w nich ukwiecenia, a przecież lato tak krótko trwa.
   Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny

   Usuń
 4. Ja także jestem fanką oglądania balkonów, gdy przebywam w jakiejś miejscowości.I właśnie w ten sam sposób zauroczyły mnie balkony i tarasy , które podglądałam w Wiedniu! Po prostu zachwycające, jak można przemienić o mały ogródek kawałek dachu lub balkonu. Te nasze też piękne. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już sobie wyobrażam jak piękne musiały być w Wiedniu, gdzie także uroku balkonom dodaje równie wspaniała architektura.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 5. Nigdy nie oglądałam Torunia z tej perspektywy. Po prostu nie miałam takiej możliwości, by zerknąć ponad dachami i zobaczyć co się na nich kryje. A tu taka niespodzianka, ile pomysłów! Świetnie, że nawet na malutkiej powierzchni ludzie potrafią wygospodarować dla siebie mały ogród i miejsce odpoczynku.
  Dziękuję Ci za te piękne i inspirujące zdjęcia. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z uprzejmoścą podzieliłam się tymi zdjęciami. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 6. Pięknie ! jak niewiele trzeba, aby sobie zorganizować swój uroczy zielony zakątek, takie zdjęcia inspirują i choć mam swój ogród, też chętnie zerkam na zadbane pełne kwiatów balkony lub tarasy, które cieszą oczy :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie gromadzę róźne rzeczy by odświeżyć i odmienić swój balkon. Wiosną jedynie upiększyłam kwiatami. Co prawda ta zmiana wymaga trochę przygotowań i pracy, ale mam nadzieję, że w połowie sierpnia będzie gotowy i jeszcze zdołam się nim nacieszyć do jesieni.
   Pozdrawiam:)

   Usuń

Dziękuję za poświęcony czas i każde słowo komentarza, które jest miłym śladem po Twojej wizycie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...