Spotkanie z Santorini

Santorini - to wyspa wulkaniczna na Morzu Egejskim, która powstała w wyniku zatopienia olbrzymiego krateru wulkanu. Miejsce wydaje się niczym przeniesione z planu filmowego.Zapraszam  do obejrzenia uroków tej wyspy, może zdjęcia sprawią, że dążenie do jej zobaczenia stanie się kogoś pasją.


Zatem zapraszam do części prywatnej . Tylko ostrożnie schodkami w dół


Swego czasu w Warszawie był realizowany projekt "Parada Krów". W najbardziej charakterystycznych miejscach miasta pojawiło się ponad sto krów wykonanych z tworzywa sztucznego.

Na Santorini było podobnie, ale zamiast krów były osiołki.


 To co prawda, osiołki z witryny sklepu, ale są miniaturą tych na ulicach

.. a to już oryginalne na ulicach SantoriniW Oia, jednej z miejscowości na Santorini znajdziecie polski akcent.
Otóż przy drodze prowadzącej z Oia  do Firy jest knajpka, która nazywa się "U Edwina" ... bardzo dobre jedzenie, zimne piwo, miejscowe i polskie, mili ludzie i prawdziwie polska atmosfera w sercu Santorini i oczywiście obsługa jest z Polski.

I zupełnie bym zapomniała, jest oczywiście klimatyzacja, po dłuższym chodzeniu w promieniach słońca to naprawdę przyjemność móc tam odpocząć.


PODPIS

2 komentarze:

  1. Fajne te parady zwierzaków, w Berlinie trafiłam na Niedźwiedzie, w Monachium na Lwy a u nas w Łodzi ostatnio pojawiły się w fantazyjnych kolorach figury... Tuwima :/. Jednak jestem fanką kolorowych zwierzaków :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jestem za takim ożywianiem miast, to je tak ociepla i przybliża mieszkańcom. Pozdrawiam :o))

      Usuń

Dziękuję za poświęcony czas i każde słowo komentarza, które jest miłym śladem po Twojej wizycie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...