Doniczka z lilijką

Ostatnio będąc w kwiaciarni, przy okazji kupowania bukietu żywych kwiatków zobaczyłam dość naturalne wyglądające sztuczne róże, które stały w glinianej, wąskiej doniczce. Z kwiaciarni wyszłam jednak tylko z trzema różyczkami. Gdy wróciłam do domu żałowałam, że nie spytałam jeszcze o ową doniczkę, pomyślałam, że tak by pasowała do kupionych kwiatków.

Powinnam wyjaśnić po co ten powyższy wywód. Otóż wcześniej w przedpokoju miałam osłonkę ikeowską z suszonymi różyczkami, ale zrobiła się z nich mała składnica kurzu, szukałam więc sztucznych kwiatków. W zakątku, w którym stała jest znikoma ilość świata dziennego i żaden żywy kwiatek nie przeżyje. Osłonka okazała się być za niska do kupionych kwiatków i nawet po prowizorycznym skróceniu łodyżek nie wyglądało to najlepiej.

Kupno wspomnianej doniczki okazało się niezbędne. Bałam się tylko, czy nie jest ona częścią wystroju kwiaciarni, ale jak się okazało była na sprzedaż i tak oto ozdobiła moje wnętrze.

Doniczkę najpierw zagruntowałam, potem pomalowałam na biało, by następnie przetrzeć szarą farbą. Niedawno kupiłam formy do odlewów gipsowych i dzięki nim mam lilijkę, którą pomalowałam na szaro, potem delikatnie przetarłam białą farbą i przykleiłam do doniczki. Całość polakierowałam i gotowe ...


Różyczki chyba nie wyglądają kiczowato?


A tak było przed zmianą ...        Do miłego ...
PODPIS

Ps: serdeczne podziękowania za wszystkie komentarze dla różanego serduszka.

5 komentarzy:

 1. Śliczna ozdoba. Doniczka po przemianie wygląda zachwycająco. Super są te przetarcia. A różyczki na fotografiach wyglądają na żywe. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wow! świetna metamorfoza! Doniczka wygląda rewelacyjnie po Twoich zmianach, wcześniej nawet bym na nia nie spojrzała! gratuluję pomysłowości i talentu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Róże jak żywe a z doniczki powstał piękny oryginalny wazon, ależ Ty jesteś pomysłowa :-) podziwiam z przyjemnością

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładnie tu u Ciebie - będę zaglądać:)))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas i każde słowo komentarza, które jest miłym śladem po Twojej wizycie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...